Przejdź do głównej zawartości

Przypominajka informatyczna.

Witam Was serdecznie!
Post ten jest przygotowany w celu przypomnienia sobie tego co, już mieliśmy na edukacji informatycznej. Przypominam, że jesteśmy w edytorze tekstu jakim jest Word.

Za pomocą klawiatury możesz pisać w edytorze tekstu. Przyjrzyj się rysunkowi. Na niebiesko została zaznaczona spacja. To jest najdłuższy klawisz na klawiaturze. Klawisz ten służy do wykonywania odstępów- oddzielania znaków i wyrazów pisanych na komputerze.
Źródło: Anna Kulesza, Informatyka Klasa 1, WSiP

Teraz na dole, przedstawione są klawisze ruchu kursora. Gdy, je naciskamy przesuwamy np. kursor w prawo, lewo, góra, dół.
Źródło: Anna Kulesza, Informatyka Klasa 1, WSiP
Przepraszam, za niekorzystne zdjęcie.
Gdy pisaliśmy w szkole na lekcji, omawialiśmy także jak należy napisać wielką literę. Dlatego też Wam przypomnę jakie klawisze nam do tego służą. Klawisze, które służą nam do pisania wielkich liter to Shift (czytaj: szift) z prawej i lewej strony (ja pokazałam Wam tylko lewy Shift- nic nie szkodzi, dzisiaj dowiesz się też, że jest i prawy :)) i Caps Lock (czytaj kapslok). Umieszczone są one na klawiaturze w ten sposób:
Źródło: Anna Kulesza, Informatyka Klasa 1, WSiP
Jeśli chcesz napisać imię: "Ula" naciśnij i przytrzymaj jedną ręką klawisz SHIFT, a palcem drugiej ręki klawisz z literą U. Kolejne litery pisz bez naciskania klawisza SHIFT.
Źródło: Anna Kulesza, Informatyka Klasa 1, WSiP
Natomiast, jeśli chcesz napisać imię "ULA" naciśnij jeden raz przycisk CAPS LOCK, a potem naciskaj klawisze z odpowiednimi literami. Jeśli już nie chcesz pisać wielkimi literami, wystarczy że klikniesz na przycisk CAPS LOCK i wyłączysz pisanie wielkich liter :)
Źródło: Anna Kulesza, Informatyka Klasa 1, WSiP
Myślę, że już sobie wszystko przypomniałeś/łaś. Nic nie szkodzi jeśli czegoś jeszcze nie zapamiętałeś/łaś. Zawsze możecie wejść na bloga o sobie wszystko przypomnieć.
Dbajcie o siebie!
Wasza Maciejka!
Ps. wszystkie informacje są ze źródła:  Anna Kulesza, Informatyka Klasa 1, WSiP


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Święto drzewa- czwartek, 16.04. 2020r.

Witajcie! Dzisiaj zaczynamy nowy dział "Graj w zielone" - wrócimy zatem na poprzednie strony. Dzisiaj posłuchasz zagadek, opiszesz budowę drzewa, przypomnisz sobie jakie znasz sposoby mierzenia długości. Następnie dokonasz kilka prostych obliczeń długości, a potem przejdziemy do poznania instrumentów dętych. Otwórz proszę podręcznik na stronie 60 i 61. Przyjrzyj się ilustracji i odpowiedz głośno na pytania: -Czy znasz nazwy tych drzew? -Jak nazywają się owoce tych drzew? -Opisz wygląd tych drzew. Otwórz pierwszy filmik i posłuchaj zagadek. źródło: Multibook, "Nowi Tropiciele Klasa 1", WSiP Czy już wiesz co to za drzewa? Sprawdź otwierając kolejny filmik. źródło: Multibook, "Nowi Tropiciele Klasa 1", WSiP Skoro poznałeś/ łaś już nazwy drzew wykonaj zadanie 4 w kartach polonistycznych na stronie 57 . Brawo! Świetnie Ci poszło. W takim razie, zapraszam Cię teraz do poznania budowy drzewa. Przyjrzyj się poniższemu rysunkowi: źródło:

Moje miasto- praca plastyczna.

Witajcie! Dzisiaj możecie podziwiać piękne prace plastyczne klasy 1c. Prace wykonane były metodą kolażu, a tematem jest "Moje miasto". Bardzo dziękuję za ich przesłanie :) Bardzo się cieszę, że blog ten tworzony jest nie tylko przeze mnie, ale i też przez Was samych :) Jestem z Was bardzo dumna :) Zapraszam do oglądania i podziwiania :) Kolorowy kolaż Julki K. :) Drawsko Pomorskie w oczach Amelki M. :) "Życie w Drawsku Pomorskim" w kolażu Kariny :) "Nasze miasto" w oczach Klaudii :) "Posterunek policji w Drawsku Pomorskim" naszego kolegi Kuby S. :) Praca przestrzenna Kuby Ł. :) "Jezioro Okra" w oczach Marcela :) "Park Chopina i czołgi w Drawsku Pomorskim" w oczach Olka :) "Drawsko Pomorskie" w oczach Patryka :) "Rzeka Drawa przepływająca przez Drawsko Pomorskie" w kolażu Pawła :) "Czołgi i Szkoła Podstawowa w Drawsku Pomorskim" Michaliny :)

Śpiąca królewna- czwartek 26.03.2020r.

Witam Was serdecznie! Dzisiaj posłuchamy baśni pod tytułem "Śpiąca Królewna". Dawno, dawno temu w pewnym królestwie przyszła na świat królewna... źródło: Multibook, "Nowi Tropiciele", WSiP Jak inaczej mogłyby potoczyć się losy królewny ? Odpowiedź napisz w komentarzu pod postem ;) Jak piszemy pytanie? Ważnym elementem w pytaniu jest znak zapytania, który już używaliśmy na lekcjach.                                                                                                                                 ? Kto ukłuł się w palec ?                                         ↖ ZNAK ZAPYTANIA Teraz możesz już otworzyć ćwiczenia polonistyczne na stronie 44 i zrobić zadanie 1 :) Pewnie szybko Ci poszło :) w takim razie zrób zadanie 3 i 4 na stronie 45. ZADANIA DLA BYSTRZAKÓW: zachęcam do zrobienia  zadania 2 na stronie 44 (jest ono dla chętnych) Jeśli miałeś/ miałaś problem z zadaniem, napisz w komentarzu, a postaram się pomóc ;)